Witaj,

Sztuka jest dla mnie wyrazem miłości - miłości do życia. Proces twórczy, to odkrywanie i doświadczanie siebie, swojego nieograniczonego potencjału i przestrzeni, to spontaniczny sposób na wyrażanie emocji, które chcą być zauważone. W sztuce poruszam się w kierunku abstrakcji.

Dziś zapraszam Cię do mojej galerii. Będzie mi bardzo miło jeśli moje prace zainspirują Cię do pięknych zmian wokół siebie tak, byś mógł cieszyć się przyjemnościami życia i delektować szczęściem. By Twoja codzienność nabrała lekkości i radości istnienia.

Inspiracją do powstawania moich prac jest bogactwo faktur i kolorów obserwowane w naturze, świat wewnętrznej świadomości, człowiek i relacje międzyludzkie, czasem kadry obserwowanej przeze mnie rzeczywistości. Fascynuje mnie tworzenie wielowarstwowej materii, ciekawych faktur, łączenie rożnych materiałów, plam kolorów, linii, śladów pędzla, szczególnie na dużych powierzchniach płócien.
Ważny jest dla mnie potencjał ekspresji zawarty w kolorze, fakturze obrazu - emocjonalny przekaz jaki daje, odbierany nie tylko wzrokiem, ale i również poprzez dotyk. Sam akt twórczy to najczęściej przypadkowość i spontaniczne działanie. Poszczególne fragmenty moich obrazów to pojedyncze historie, zebrane razem tworzą idealnie komponującą się całość.

Stosuję swoją sprawdzoną technikę z użyciem autorskiej masy akrylowej, w połączeniu z farbami akrylowymi, pędzlem i szpachlą. Lubię jednak eksperymentować, odkrywając co raz to nowe twórcze narzędzia i media, które pomagają (pozwalają) mi dokładniej oddać moją wewnętrzną ekspresję. Taka różnorodność daje ciekawe i niepowtarzalne efekty dekoracyjne na moich obrazach, a każde wnętrze dzięki temu nabiera indywidualnego charakteru i smaku.
Jest mi zawsze ogromnie miło widzieć moje prace, które dopełniają wnętrza, czyniąc je niepowtarzalnymi i wyjątkowymi.
Moje obrazy znajdują się w zbiorach prywatnych w kraju i za granicą. Współpracuje z projektantami wnętrz, architektami oraz portalami artystycznymi.

Zapraszam Cię - zaglądaj tu częściej, ponieważ moja potrzeba nieustannych eksperymentów w poszukiwań nowych form i technik z pewnością przyniesie tu dużo ciekawych nowych prac, które mogą zaskoczyć.


Jeśli potrzebujesz pracy unikalnej, wyjątkowej, niepowtarzalnej - obrazu stworzonego tylko dla Ciebie, Twojego klienta lub bliskiej Ci osoby z przyjemnością go dla Ciebie wykonam.

Zapraszam… Rozejrzyj Się. Udostępnij i Zaglądaj Tu Częściej.
Dorota Kalinowska


Top